Пробуксування АКПП

Зазвичай автоматична коробка передач розраховується на експлуатаційний період 250 тисяч кілометрів і більше, але через регулярне пробуксування АКПП цей термін може істотно скоротитися.

Що являє собою пробуксування АКПП?

Пробуксовка характеризується дуже повільним набором швидкості при максимально можливій подачі газу. І хоча обороти двигуна зростають при натисканні на педаль, повноцінний розгін авто не спостерігається. Цей дефект, як правило, є результатом порушення правил використання машини.

Ознаки та причини

Серед ключових ознак буксуючого агрегату можна відзначити:

Роботу двигуна вхолосту при підвищеній передачі;
- ефект проковзування;
- повільне прискорення авто;
Якщо під час роботи АКПП було зафіксовано один із вищевказаних симптомів, потрібно виключити причини буксування.

Основні причини виникнення несправності:

- занижений рівень трансмісійної олії в АКПП;
- поганий стан мастила (потемніння його відтінку, змінена консистенція, виникнення запаху горілого мастила, механічні включення як осколків, стружки і дрібного пилу);
- Порушена цілісність фрикціонів;
- соленоїди, що вийшли з ладу;
- тиск у гідравлічній системі (масляний насос потребує ремонту);
- якщо зафіксовані стусани АКПП при перемиканні селектора, тоді виникли збої в робочому процесі блоку керування.

Вирішення проблеми

При пробуксуванні потрібно терміново вирушити до спеціалізованого сервісного центру для діагностики коробки. Якщо діагностовано поганий стан трансмісійної олії або її знижений об'єм, тоді виконується промивання АКПП, долив або повна заміна робочої рідини. Після промивання каналів гідравлічної клапанної плити спец. складами акпп більше буксувати не будуть. Також виявиться корисною заміна забрудненого масляного фільтра.

Для підвищення надійності машини та відстрочення капітального ремонту агрегату в першу чергу рекомендується частіше змінювати трансмісійну олію та спокійно їздити.

Важливо відзначити, що пробуксовка АКПП під час переходу інші передачі виникає далеко ще не завжди. Якість використовуваного мастила також істотно впливає на стабільність робочого процесу коробки передач. Як приклад, трансмісійні олії від деяких фірм втрачають корисні змащувальні властивості після зими.