В яку автомайстерню є сенс звертатися?
Кожна коробка передач має гідротрансформатор. Це добре заварений вузол. Його завдання - транслювати обертальний момент від мотора до трансмісійного вузла за рахунок пари турбін, що обертаються в масляній рідині.
Завдяки гідротрансформаторам у машині немає педалі зчеплення. Саме завдяки цьому вузлу розгін автомобіля відбувається плавним чином і при розгоні зростає момент, що крутить. Гідротрансформатор (абревіатура – ГДТ) можна розглядати як сполучний вузол між мотором та АКПП. У цьому випадку зчеплення здійснюється не за рахунок тертя фрикціонів, а за рахунок гідравлічного тиску масляної рідини. Коли швидкісний режим обертання вхідного і вихідного валів прирівнюються, включається механічне спецблокування ГДТ. При цьому масло перестає обертатися, а моторні вали та трансмісії прямо стикуються. Далі відбувається вимкнення ГДТ і здійснюється обертання вже автоматично.
Ремонт Варіатора
Заміна ATF мастила
Симптоми поломки гидротрансформатора якийне завжди ідентифікуються правильно оскільки багато інших несправностей дають схожі ознаки. Однак водій може виявити типову поведінку авто, яка явно вказує на необхідність ремонту гідротрансформатора. Ось основні з них:
- Вібрація. Вона з'являється або при їзді містом на швидкості приблизно 60 кілометрів на годину. Або при надмірному навантаженні (буксирування, важкий вантаж, у гірку).
- Пробуксовка перші пару секунд на початку руху, після чого симптоми зникають, вимагає звернути увагу на «бублик»;
- Несподівані ривки при плавному русі автомобіля з коробкою-автоматом або при його гальмуванні двигуном;
- Шум і виття при середній швидкості руху авто;
- Шум при перемиканні швидкості, що пропадає при наборі обертів двигуна;
- Якщо машина взагалі не їде при блокуванні гідротрансформатора, хоча така поведінка може стати ознакою несправності вузлів і деталей;
- Перегрів трансмісії, який можна відчути за запахом гару;
- Керуюча електроніка може примусово обмежувати кількість обертів двигуна на мінімальному значенні.
Всі перераховані вище ознаки часом ігноруються, поки гідротрансформатор повністю не вийде з ладу або відбудеться його повне блокування. Як і в інших ключових вузлах, невелика поломка (брак масла, наприклад, або знос муфти, сальника або клапана), може надалі спричинити серйозніші проблеми. Заміна всього елемента трансмісії – дороге за ціною задоволення, тому вчасно потрібно робити ремонт гідротрансформатора АКПП.
Будь-які симптоми несправності лише побічно вказують на справжню причину. Так без демонтажу гідротрансформатора та його ретельної діагностики неможливо точно знати його стан. Існує низка процедур, які дозволяють діагностувати несправності у цьому вузлі. Зокрема, це сканування, стоп-тест і як крайній захід – розбирання коробки передач.
Вище вже говорилося про те, що ремонт гідротрансформатора зазвичай потрібен саме через стирання фрикційних накладок. Під час ремонтних робіт стара накладка, що зносилася, видаляється, область установки очищається і наклеюється нова фрикційна накладка. Може виникнути враження, що немає необхідності змінювати цю накладку, тому що без неї машина нормально працює. Навіть з фрикціоном ГДТ, що вийшов з ладу, виконує такий розгін, який задуманий, тому автомобіліст зазвичай не помічає різниці в затримці блокування. Не помітити може і позаштатну роботу фрикціону чи перегрів масляної рідини. Варто розуміти, що своєчасно незамінена накладка може стати провокатором виникнення низки поганих наслідків:
- фрагменти фрикціону, що зносилися, а також клею потрапляють в зчеплення і блокують канальні отвори гідроплити. Крім того, ці фрагменти потрапляють до лінії. У результаті канали, які має гідроплита, забиваються і виникає ланцюгова реакція так званого "масляного голодування".
- муфта блокування провокує перегрів корпусу, а також мастила. Отже, виникають серйозні проблеми як у галузі електрики, так і у галузі фрикціонів.
- муфта, прослизаючи з'їденим фрикціоном, стимулює при блокуванні вібрації. Саме ними вона розбиває суміжні вузлові фрагменти сальника та насосні втулки. Ці вібрації провокують надто прискорене старіння «заліза».
Де здійснити ремонт гідротрансформатора у Києві?
Якщо у вас виникла потреба в ремонті гідротрансформатора, звертайтесь до нашої автомобільної майстерні. Наш техцентр вже багато років здійснює ремонт гідротрансформатора Київ, ціна на який у нас дуже демократична. Наші кваліфіковані майстри оперативно зможуть виявити проблему та усунути її. Звертайтеся!